wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się destruują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten model płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz